Domowe sposoby na depresję, czyli zostań Superbohaterem

Niby nic jej nie brakowało. W klepsydrze jej życia pozostała już z pewnością niewielka ilość ziarenek dni, więc należałoby spokojnie i z pokorą przebrnywać przez każdy, coś tam zjeść, przeglądnąć prasę, zrobić parę kroków na świeżym powietrzu. Tylko, że one, tak bardzo podobne do siebie jak gdyby wyszły spod starej prasy drukarskiej, były dla prawie dziewięćdziesięcioletniej Frederiki Goldberger prawdziwym młyńskim kołem u szyi i powolnie ciągnęły jej duszę w, że się tak odrobinę Białoszewskim posłużę, "szarą nagą jamę" beznadziei  i otępienia. Z pewnością każdy z Was wie jak to jest, gdy bliską osobą dopada jakieś paskudztwo. Natrętnie szuka się wtedy rożnych, nawet najgłupszych sposobów na posłanie złego do wszystkich diabłów i tak też było w przypadku Frederiki. Jej wnuk, nie dość, że dostrzegł ów pogarszający się stan babcinego samopoczucia (co samo w sobie jest już  dość niezwykłe - wiadomo jakie mamy czasy, rzadko która rodzina mieszka "wielopokoleniowo", a na pytanie w słuchawce "Co u Ciebie babciu?" często usłyszeć można pozytywną, choć odbiegającą od prawdy odpowiedź), to jeszcze umiał  zaradzić onemu paskudnemu tym sposobem, że zachęcił i zmotywował staruszkę do zrobienia "czegoś szalonego". Efekty tegoż eksperymentu z pewnością przerosły ich wspólne, najśmielsze oczekiwania...  


i tak od zdjęcia do zdjęcia, od jednej absurdalnej pozy do drugiej i ów rodzinny duet ruszył z impetem na podbój internetu, a tym samym i świata, wywołując niezwykłe poruszenie. Fredrika niejako narodziła się ponownie, silna i żądna wrażeń :)


Sacha Goldberger-autor zdjęć
I niech no tylko mi ktoś powie, że starszemu człowiekowi nie przystoi zakochać się na wiosnę, biegać w trykociku, pracować w seks telefonie, czy też realizować najbardziej pokręcone marzenia... 

Super Mamikę znajdziecie i tutaj
Ważne, by w każdym wieku życie smakowało jak nigdy dotąd, 
czego i Wam z całego mojego przemarzniętego dziś serducha życzę!!!


***

Komentarze

 1. Ależ oczywiście! Babci w Dniu Babci wszystko przystoi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ oczywiście, w końcu to JEJ Święto:))))

   Usuń
 2. Czytałam o niej, podziwiam. Gdzież mnie do jej wieku, a nie wiem czy zdecydowałabym się na takie szaleństwa. Jest najlepszym dowodem na to, że młodość to stan ducha, a nie ciała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. no i super! jak widać najważniejsze w tym wszystkim ( czyt. w życiu...) jest poczucie humoru :-))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pozwolilam sobie podac linka do Ciebie, bo tak mi sie spodobała ta historia i zdjęcia- mam nadzieję, że nie masz nic przeciw :-))

   Usuń
  2. Nie,no co Ty:-D jest mi bardzo miło:-)

   Usuń
 4. Świetne!!! Genialny pomysł wnuczka :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny pomysł i fantastyczna realizacja... :) Optymistyczne :)...

  OdpowiedzUsuń
 6. Realizuję punkt po punkcie wszytkie moje postanowienia(wcale noworoczne! Ja mam całoroczne wieloletnie) i we wszystkim znajduję uroki mojego wieku! Zaledwie czterdziestka! Bo ja jestem szczęściarą i mam odwagę by realizować swoje marzenia!
  Cudowny pomysł! Piękne słowa! Dziękuję za ten post!
  aga

  OdpowiedzUsuń
 7. Nareszcie:) Powrót z klasą:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Co za pomysł! Tak trzymać! Marzę że i mnie będzie na takie coś stać. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. a ja tu zdycham - rocznik '90. kurde! Dzięki za tego posta :)))

  OdpowiedzUsuń
 10. hehe niezłe zdjęcia ! Super tutaj u Ciebie ! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Haaalo! Jest już kwiecień! Czas na wpis! Proszę nie zaniedbywać stęsknionych odbiorców :)
  To samo proszę przekazać N.

  OdpowiedzUsuń
 12. Wesołych świąt, Sydonia! :)
  Serdeczności i życzenia zdrowia, siły i uśmiechu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Wesołych świąt, Sydonia! :)
  Serdeczności i życzenia zdrowia, siły i uśmiechu :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Sydonka, Tobie też mam zapiać Anielski orszak żebyś ruszyła z paluszkami po klawiaturze?
  HaloooooI Wierni czekają :)

  OdpowiedzUsuń
 15. dlaczego nie chcesz być jak Super Mamika?;/

  OdpowiedzUsuń
 16. Este año como cada año, nuestro tren parara en alguna estación, depende de cada uno de nosotros dejar ir a la tristezas, miedos, frustraciones, malos momentos, desamor. Agradece a cada uno de ellos.. su compañía y sus enseñanzas, aunque hayan sido dolorosas, déjalos ir, déjalos bajar de este tren. Deseo que en esta parada, a tu tren suban miles de bendiciones, sueños alcanzables, amor, abundancia, fuerza y determinación para seguir tu viaje.
  Hoy en mi vagón quedaran puestos desocupados y espero te sientes a mi lado para compartir junt@s este nuevo viaje. FELIZ NUEVO COMIENZO EN ESTE AÑO 2015!!!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

dziękuję ♥